Спасіння для інтроверта на ІТ заході

На нетворкінгових ІТ заходах значна частина людей стоїть “під стіночкою”. Вони не знають як почати розмову з незнайомою людиною. І для них фраза: “нетворкінг дуже важливий” є слабким мотиватором. Тут ми зібрали приклади, як розробнику почати розмову на ІТ заході.

Перше, що вам треба запам’ятати, більшість людей навколо теж боїться і хоче, щоб хтось зробив перший крок.

Якщо ви підійдете до програміста і запитатєте як йому захід, ви нічого не втрачаєте.

А що ви отримуєте:

  1. Корисні контакти для майбутніх консультацій або просто порад. Приклад. На Львів ІТ Арені спілкуються 2 засновника компаній. Один говорить про те, що вони зараз виходять на ринок Африки і досліджують в кого в Україні зараз там є експертиза. Друга (це була Лідія Терпель), одразу відповідає про те, що найсильніша в цьому така-то компанія, адже більшість їх продуктів орієнтовані на Африку. Перший говорить: “Лідо, ми витратили сотні долларів, щоб це з’ясувати, шкода, що ми не поспілкувались раніше”. Мораль – будь-яка людина на тематичному заході може бути вам корисна, а ви їй. Навіть, якщо не зараз, через кілька місяців у вас з’явиться до неї питання.

  2. Ви вивчаєте ІТ ринок. Кожен присутній на заході – це носій інсайтів, які ви можете почути тільки від нього. Розпитуйте людей про їх досвід, їх проблеми і точно дізнаєтесь щось вартісне про компанії в яких вони працюють.

  3. Розширюєте свій нетворк. Якщо людина, з якою ви познайомились зараз не може вам допомогти, у неї, скоріш за все, є контакт людини, яка може. Ніколи не полишайте розмову без питання: “ти знаєш когось, хто може підказати в цьому питанні?”. Так ви виходите на пряму комунікацію з вашим потенційним ментором, роботодавцем, ко-фаундером, співробітником, або людиною з таким же хобі як у вас)

Як на мене, плюсів більше ніж мінусів, тож поїхали вчитись робити перший крок до знайомства.

Класика

Коли сумніваєтесь, повертайтесь до основ: запитайте, що привело людину на цей івент, або просто протягніть руку, і скажіть “привіт, я Олег, Java розробник, а чим ви займаєтесь?”

Локація

На будь-якому ІТ заході у вас є кілька спільних речей з кожним присутнім: сам захід, місце в якому він проводиться, їжа і напої, якими вас пригощають. На одному із заходів Skyworker для Software Architects таким об’єдуючим чинником були булочки з корицею. Вони так запали в душу, що довелось учасникам скидувати лінк на постачальники 🙂

Дехто починав розмову з фрази “Ти пробував ці булочки? Вони геніальні)”. Також можете запитати, звідки людина дізналась про захід, чий виступ був найбільш корисним, чи була людина тут раніше, бо локація справді крута/не крута.

Спасіння для програміста інтроверта на ІТ заході

Уявіть, ви заходите в кімнату, повну незнайомих людей, а ви звикли сторонитись натовпів, які можуть ненароком затоптати 😉 Відчуття некомфорту цілком очевидне. Придивіться, навколо точно є добрий десяток людей, які виглядають самотньо. Той хлопець, який стоїть сам біля трьох програмістів, які активно щось обговорюють, точно мріє, що хтось заговорить до нього. Його “рятівником” можете стати ви.

  1. “Привіт, цей захід такий “скажений”, не проти, якщо долучусь до тебе, тут трохи спокійніше”

  2. “Тобі подобаються нетворкінгові частини? Як на мене, після них треба відновлюватись цілий день)”

  3. “Єдина людина, яку я тут знаю, це бармен. Ви не проти познайомитись? ;-)”

  4. Якщо ви бачите групку людей, які активно щось обговорюють, йдіть до них “Привіт, у вас тут найвеселіше, не проти, якщо я долучусь?”

Запам’ятайте собі улюблені варіанти, і спробуйте їх на Silicon Drinkabout Kiev – вечірці для ІТ спеціалістів. Там точно немає шансів, що розмова не почнеться сама собою. До того ж, там ви знайдете і команду Skyworker, а значить, знайдете рішення свого професійного питання або контакт людини, яка може допомогти.


Отримуйте статті та знижки на ІТ івенти