Спасіння для інтроверта на ІТ заході

На нетворкінгових ІТ заходах значна частина людей стоїть "під стіночкою". Вони не знають як почати розмову з незнайомою людиною. І для них фраза: "нетворкінг дуже важливий" є слабким мотиватором. Тут ми зібрали приклади, як розробнику почати розмову на ІТ заході.

Перше, що вам треба запам'ятати, більшість людей навколо теж боїться і хоче, щоб хтось зробив перший крок.
Якщо ви підійдете до програміста і запитатєте як йому захід, ви нічого не втрачаєте.

А що ви отримуєте:
Корисні контакти для майбутніх консультацій або просто порад. Приклад. На Львів ІТ Арені спілкуються 2 засновника компаній. Один говорить про те, що вони зараз виходять на ринок Африки і досліджують в кого в Україні зараз там є експертиза. Друга (це була Лідія Терпель), одразу відповідає про те, що найсильніша в цьому така-то компанія, адже більшість їх продуктів орієнтовані на Африку. Перший говорить: "Лідо, ми витратили сотні долларів, щоб це з'ясувати, шкода, що ми не поспілкувались раніше". Мораль – будь-яка людина на тематичному заході може бути вам корисна, а ви їй. Навіть, якщо не зараз, через кілька місяців у вас з'явиться до неї питання.
Ви вивчаєте ІТ ринок. Кожен присутній на заході – це носій інсайтів, які ви можете почути тільки від нього. Розпитуйте людей про їх досвід, їх проблеми і точно дізнаєтесь щось вартісне про компанії в яких вони працюють.
Розширюєте свій нетворк. Якщо людина, з якою ви познайомились зараз не може вам допомогти, у неї, скоріш за все, є контакт людини, яка може. Ніколи не полишайте розмову без питання: "ти знаєш когось, хто може підказати в цьому питанні?". Так ви виходите на пряму комунікацію з вашим потенційним ментором, роботодавцем, ко-фаундером, співробітником, або людиною з таким же хобі як у вас)
Як на мене, плюсів більше ніж мінусів, тож поїхали вчитись робити перший крок до знайомства.

Класика

Коли сумніваєтесь, повертайтесь до основ: запитайте, що привело людину на цей івент, або просто протягніть руку, і скажіть "привіт, я Олег, Java розробник, а чим ви займаєтесь?"

Локація

На будь-якому ІТ заході у вас є кілька спільних речей з кожним присутнім: сам захід, місце в якому він проводиться, їжа і напої, якими вас пригощають. На одному із заходів Skyworker для Software Architects таким об'єдуючим чинником були булочки з корицею. Вони так запали в душу, що довелось учасникам скидувати лінк на постачальники :)

Дехто починав розмову з фрази "Ти пробував ці булочки? Вони геніальні)". Також можете запитати, звідки людина дізналась про захід, чий виступ був найбільш корисним, чи була людина тут раніше, бо локація справді крута/не крута.

Спасіння для програміста інтроверта на ІТ заході

Уявіть, ви заходите в кімнату, повну незнайомих людей, а ви звикли сторонитись натовпів, які можуть ненароком затоптати Відчуття некомфорту цілком очевидне. Придивіться, навколо точно є добрий десяток людей, які виглядають самотньо. Той хлопець, який стоїть сам біля трьох програмістів, які активно щось обговорюють, точно мріє, що хтось заговорить до нього. Його "рятівником" можете стати ви.
1
"Привіт, цей захід такий "скажений", не проти, якщо долучусь до тебе, тут трохи спокійніше"
2
"Тобі подобаються нетворкінгові частини? Як на мене, після них треба відновлюватись цілий день)"
3
"Єдина людина, яку я тут знаю, це бармен. Ви не проти познайомитись? ;-)"
4
Якщо ви бачите групку людей, які активно щось обговорюють, йдіть до них "Привіт, у вас тут найвеселіше, не проти, якщо я долучусь?"
Запам'ятайте собі улюблені варіанти, і спробуйте їх на Silicon Drinkabout Kiev – вечірці для ІТ спеціалістів. Там точно немає шансів, що розмова не почнеться сама собою. До того ж, там ви знайдете і команду Skyworker, а значить, знайдете рішення свого професійного питання або контакт людини, яка може допомогти.
© 2018 Skyworker.com.ua Inc
вул. Ярославська, 58, БЦ Астарта, Creative Quarter
Київ, Україна
СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ:
МЕНЮ
КОНТАКТИ