Senior Dev & Architect:
в чому різниця?

В Європі і Штатах людина з тайтлом Senior Software Developer може виконувати функції архітектора при цьому так не називатись. В Україні ці поняття прийнято розділяти. Ми підготували коротку вижимку з дискусійної панелі 3-ох архітекторів, де розкажемо, в чому різниця функціоналу на цих ролях. Це допоможе зважити, чи розвиток в сторону архітектури - це ваша тема.
Хто приймає рішення?
Головна відмінність розробника будь-якого рівня від архітектора - це те, що останній приймає рішення. Senior Dev з багатим досвідом все одно виконує поставлені задачі. У нього вже є специфікації з якими треба працювати. Data Architect же, наприклад, визначає яким буде продукт. Якщо розробник хоче впливати на те чим буде продукт і готовий брати на себе відповідальність за це, він може розвиватись в сторону архітектури.
Системність
Архітектор мислить системно. Ти на всіх етапах порівнюєш плюси і мінуси будь-якого рішення для конкретного бізнесу. В кожній команді точаться дискусії на тему "що краще використовувати". Наприклад: що краще MySQL чи PostgreSQL? У вас 100% є розуміння, що між цими поняттями прірва, і маєте фаворита між цими варіантами. Правильна відповідь архітектора звучить так: "Для чого?". На цій позиції рішення завжди приймаються в контексті. Тут роль архітектора - прийняти зріле рішення, ґрунтуючись не на своїх схильностях, а на тому, що краще спрацює для бізнесу відштовхуючись від цілей і задач бізнесу, бюджету і ще сотень питань, які вносять обмеження і корективи в архітектуру.

Коли людина стає архітектором, її головне питання має бути "навіщо?". І воно має задаватись на 2-ох рівнях: технічному і бізнесовому. Архітектор відповідає за те щоб технологія вирішувала цілі бізнесу.
Back to Reality
Пояснимо на простому прикладі. Маємо ситуацію, в якій Architect повинен визначити систему виробництва: я хочу waterfall тому що..., я хочу agile тому що…, kanban тому що. Будь-яке рішення сильно зав'язане на реальних умовах, в яких ви працюєте. Тому, якщо архітектору, кров з носа, потрібно отримати результат через 3 місяці, він обере waterfall. Один з менторів Skyworker рівня архітектор любить ілюструвати таку ситуацію фільмом 12 друзів Оушена. Є план, зайшли, пограбували, результат. А уявіть таку ж картину, але по аджайлу. Вриваємось в банк, а там як піде… Реальність в тому, що архітектор працює в жорстких рамках, які впливають на його рішення.

Інтуїтивно, архітектором може бути будь-який developer, до певного рівня складності. Якщо до вас прийде клієнт, якому потрібне рішення на WordPress, а ви йому викатите пропозицію з архітектором із захмарною ставкою за годину, клієнт подивиться на вас як на несповна розуму. Якщо росте складність проекту, то ми приходимо до того, що без архітектора це буде agile в найгірших проявах: почнемо, а там подивимось.
"Політика"
На відміну від Senior Developer, архітектор долучається до переговорів. Пояснимо на кейсі замовника: один віце-президент хоче open environment, а другий - security. Зрозуміло, що це взаємовиключні поняття. З одного боку, бізнес аналітик не може написати ТЗ по одному з варіантів, тому що замовник хоче і те і те. З іншого боку, неможливо описати те що несумісне на рівні специфікацій.

Це питання може вирішити архітектор. Він зустрічається зі стейкхолдерами і пояснює зрозумілою мовою, чому це не можна зв'язати. Він має донести, що отримавши security у замовника буде те-то і те-то, але цей варіант б'є по вимогам другого віце-президента. Тут архітектор не приймає рішення, але у нього є влада і репутація, щоб говорити про це і впливати на проект. На основі експетизи він демонструє, що для замовника пріоритетніше. Можливо їм зараз взагалі ні до чого високий рівень безпеки. Архітектор оперує даними і може коригувати напрямок розвитку проекту за допомогою переговорів.

Якщо після цього ви більш впевнені, що варто розвиватись в сторону архітектури, звертайтесь до нас за аналітикою ринку по цьому напрямку. Спеціалісти від рівня Middle і вище можуть скористатись безкоштовним пакетом послуг Skyworker.
© 2018 Skyworker.com.ua Inc
вул. Ярославська, 58, БЦ Астарта, Creative Quarter
Київ, Україна
СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ:
МЕНЮ
КОНТАКТИ