Підготовка до розмови про оплату з ІТ компанією

Коли ви шукаєте нову роботу в ІТ, або йдете на підвищення в ІТ компанії, ви завжди обговорюєте свою оплату. Так?

Бо сервіс Salary.com проводив опитування, і з'ясувалось, що 37% людей завжди ведуть переговори щодо ЗП, а 18% ніколи цього не роблять. 44% ніколи не ініціюють питання підняття ЗП самостійно.

Найпоширеніша причина – страх. А він якраз виникає через незнання правил, як це треба робити. Обговорення питання фінансів може лякати, але ще страшніше не робити цього, незважаючи на те, йдеться про ІТ сферу, чи ні.
Ще є цікаве дослідження Лінди Бебкок, яке вона провела для своєї книги Women Don't Ask. Воно показало, що тільки 7% жінок і 57% чоловіків вступають в дискусію щодо своєї зарплати.
Час цьому вчитись і формувати нові рейтинги оплат в ІТ

Готуємось

  • Знайте свою цінність

Важливо знати, що зараз відбувається на ринку ІТ. Найпростіший варіант – пройти перевірку професійного рівня хоч зараз. Інший шлях, робити акцент на профіт, який ви зараз приносите ІТ компанії в порівнянні з тим рівнем, коли була встановлена ваша зарплата. Якщо ви вступаєте в переговори з ІТ компанією і не говорите цифрами, компанія повністю контролює цю бесіду.

Також можете заглянути на такі сервіси як Payscale або Glassdoor.

  • Організуйте свої думки

В цьому може допомогти сервіс She Negotiates, і так, він підходить для обох статейТам ви знайдете різні тули та інструкції, як зібрати себе "в купу" перед подібними переговорами.

  • Обирайте вершину рейтингу

Коли ви проводите дослідження, аналізуєте ІТ ринок, запитуєте знайомих рекрутерів щодо оплати праці, ви отримаєте графік ЗП "від" і "до". Якщо вступаєте в переговори, пам'ятайте, що ви цілком можете заслуговувати на найвищу оплату, як говорить засновниця She Negotaties – Victoria Pynchon. До того ж, ваше керівництво, скоріш за все, буде настоювати на нижчій оплаті.

  • Визначіть точну цифру

Доволі дискусійна тема, але Колумбійська бізнес школа визначила, що чим точніша ціна, тим більше це переконує вашого керівника, що ви добре вивчили ринок. Дослідження показує, що цифра 2.750$ більш позитивно впливає на результат переговорів ніж 2.500$.

  • Ви точно готові?

Щоб з'ясувати це, дайте відповіді на 2 питання:
1
Ви взяли на себе нову відповідальність з того часу, як була встановлена оллата?
2
Ваші KPI вищі за ті, на які ви комітились?
Якщо відповіді на обидва питання "так", тоді випишіть ці зони відповідальності і цифри, і вперед до переговорів.

  • Підготуйте одну сторінку

Йдеться про текст в якому ви перерахуєте всі ваші досягнення, відгуки колег і клієнтів, які показують, наскільки ви сильний спеціаліст в ІТ. Представник компанії хоче бачити цінність, яку ви несете. Покажіть її йому. Можете навіть прорепетирувати свій спітч. З досвіду клієнтів знаємо, як складно іноді деяким Software Developer "витягти" з себе досягнення, які вони мають, а це варто зробити.

Починаємо переговори

  • Задайте питання

Професор Leigh Thompson, яку ви могли зустріти на Coursera, радить починати розмову з питання. Завдяки цьому ви можете дізнатись про пріоритети, бажання і очікування HR-а, керівника відділу чи CEO IT компанії, в якій ви працюєте. Наприклад, питання "який у вас зараз найбільший пріоритет?" допоможе завести розмову в правильне русло.

  • Покажіть, що ви можете зробити

Перед тим як переходити до цифр, розкажіть, що ви зробили, а також, найважливіше, що ви плануєте зробити. Підкресліть, де саме ваша робота виходить за межі відповідальності встановленої на початку.

  • Рубрика позитив

Подібні переговори можуть напрягати. Forbes рекомендує залишатись на позитивній ноті. Добре буде почати розмову з чогось на кшталт: "Мені дійсно подобається наш колектив і челенджі, які дає проект. За останній рік скоуп робіт значно виріс, і моя зона відповідальності та вклад зросли. Я б хотів/ла обговорити можливість перегляду оплати".

На сьогодні все. Поки що можете зайнятись оцінкою свого рівня, а ми поки підготуємо гайд, як вести самі переговори та як з них виходити.

Гарних вам офферів!
© 2018 Skyworker.com.ua Inc
вул. Ярославська, 58, БЦ Астарта, Creative Quarter
Київ, Україна
СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ:
МЕНЮ
КОНТАКТИ