Мотиваційний лист
(Senior, C-Level)

Ох, ця морока з мотиваційними листами у Middle, Senior та C-level спеціалістів в ІТ. Кожного разу ви сідаєте та намагаєтесь зібрати думки до купи, гуглите кращі зразки таких листів, а голову терзають сумніви: чи хтось прочитає мій лист? Можливо моє резюме може сказати все саме за себе?

Перш за все, запевняємо, ваш мотиваційний лист прочитають. Більше того, для багатьох представників ІТ компанії цей лист – одна з найважливіших частин заявки. Ви аплаїтесь не просто на роботу, а в колектив. Зараз тенденції ринку ІТ рухаються в бік зростання важливості Soft Skills. Ваш майбутній керівник хоче бачити поруч з собою людину, якій не все одно на продукт, яка розділяє його цінності та яка знає, чого вона хоче. Зрештою, для вас ці пункти не менш важливі, адже ви наврядчи горите бажанням працювати в компанії, яка не втілить ваші амбіції.

Звичайно, написання цього тексту забирає час. Особливо це актуально для Middle та Senior спеціалістів в ІТ, в яких того часу завжди обмаль. Тому ми підготували для вас роадмеп, як сформувати мотиваційний лист, щоб це було максимально безболісно.
Не переказуйте своє резюме
Коли ви пишете мотиваційний лист, то звільняєтесь від формату булет списку. Вдихніть на повні груди та розкажіть історію у форматі: "Чому для вас підходить компанія та що ви можете для неї зробити". Наприклад, не пишіть просто "directly participated in the communication with key clients" – це формат резюме. Розкажіть які навички вам дав цей досвід і які болі компанії ви зможете закрити.
Покажіть, на що ви здатні
Представник компанії очікує побачити не тільки ваші заслуги в минулому, а і ваші можливості на посаді, на яку подаєтесь. Зазначте ключові задачі на позиції та розкажіть, як та за рахунок чого ви зможете їх втілити. Можете прямо виділити блок: "що я готовий втілити на цій позиції" та розписати 4-5 пунктів ваших планів, які корелюють з requirements.
Не вибачайтесь за те, чого не знаєте
Якщо у вакансії щось має бути на рівні "3+ years of experience", а у вас тільки 1+ або в описі стоїть технологія, з якою ви ледь знайомі, замість "despite lack of experience with", напишіть, скільки часу вам потрібно, щоб освоїти цю технологію, і що ви плануєте для цього зробити.

Використовуйте цифри

Це правило і для резюме і для мотиваційного листа Middle Senior спеціалістів однакове. Використайте трохи статистики, щоб показати як ваші дії вплинули на компанію. Це допоможе говорити з представником компанії мовою бізнесу.

Спілкуйтесь однією мовою

Спілкування проходить легше, якщо ви на одній хвилі. Є безліч каналів, де ви можете знайти інформацію про компанію. Почитайте їх статті, проаналізуйте їх сайт, позиціонування і корпоративну культуру. Це займе 15 хвилин, але ви вловите правильний тон.

Забудьте про офіціоз

Іноді приходять такі листи, що хочеться поставити капчу "доведіть, що ви не робот". Надто формалізований текст, не грає вам на руку. Але не заганяйтесь) Професійний тон має лишитись. З одного боку, ви не пишите в держ. структуру, а з іншого – це лист і не до вашого друга, з яким ви "пили пиво" в університеті абощо. Найбільш оптимальний формат – це формат листа "до колеги", де текст має показати двосторонню вигоду.

Відвертий лист приведе ваше резюме значно далі ніж той, що написаний за всіма "правилами" методичок. І стежте за вашими приcлівниками. Не перевантажуйте текст словами еxcitedly, absolutely і далі в такому дусі.

Викорінюйте шаблони

Ми вже писали про воду в порадах щодо резюме. Мотиваційного листа це теж стосується. Замість того, щоб писати, що ви team player, краще розкажіть як ви налагодили комунікацію або операційні процеси, або процес девелопменту в команді 20+, 100+, 100500+ осіб.

Один на всіх

Скоріше за все, коли ви надсилаєте резюме, то маєте в списку фаворитів не одну компанію. Переконайтесь, що лист кастомізований і не має штампів. Деякі фрази одразу натякають на нещирість, оскільки вони схожі на шаблони зі стоків. Наприклад: "I'm happy to apply" " to improve my skills" "I'm the best candidate because", "this job would help me because".

Допомога друга

Покажіть свій лист близькій людині, яка теж "живе" в сфері ІТ. Запитайте, чи зачепило її щось та чи демонструє це ваші сильні сторони. Відвертий погляд з боку підкаже, що вам можна покращити.

Ці поради допоможуть вам отримати бажане, адже резюме не говорить саме за себе. Мотиваційний лист розкриє вас як людину, яка розуміє цілі бізнесу, яка знає що для неї важливо та може себе подати. А до Skyworker можете звертатись за аналітикою ринку можливостей та за підтримкою в захисті ваших інтересів перед компаніями. Звичайно, з мотиваційним листом теж допоможемо

Наша команда допоможе залишатись затребуваними зараз, завтра і за десяток років!

Залиште контакти. Менеджер підкаже як Skyworker допоможе вам в реалізації кар'єрних амбіцій в IT.
© 2018 Skyworker.com.ua Inc
58, Yaroslavska St., BC Astarta, Creative Quarter,
Kyiv, Ukraine
СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ:
MENU
CONTACTS