Інтерв'ю Skyworker з компанією
Rademade

Те, що корпоративна культура транслюється засновниками, ні для кого не секрет. Щоразу, коли ви чуєте назви корпорацій Google та Facebook практично несвідомо згадуються "історії про гаражі" та фотографії робітників на гіроскутерах. Вирішивши податись на вакансію до великих компаній, ви цілком конкретно уявляєте, з чим доведеться зустрітися. З молодими компаніями ситуація кардинально інша. Ви не знайдете інформації про внутрішню кухню у вільному доступі. Час змінити цей стан речей і познайомити вас із перспективними українськими компаніями. Нещодавно ми поспілкувалися із засновниками аутсорсингової IT-компанії Rademade – Владиславом Меляницьким, Костянтином Федоренко і Віталієм Березюком.

Фаундери поділились, чим займається компанія Rademade, кого шукають в команду і які перспективи для кар'єрного росту мають співробітники.
Команда Rademade
Історія створення власного бізнесу

Як згадують хлопці, все почалося з моменту, коли у Віталія, який займався дизайном, з'явилась ідея проекту сімейного дерева Grafa. Він звернувся до Влада, який на той час працював програмістом. «Ми можемо реалізувати такий проект?»,- задав просте питання Віталій. І отримав таку ж просту відповідь: «Можливо зробити все!». Одразу стало зрозуміло, що хлопці на одній хвилі і їм разом легко працювати. Так, все почалося з некомерційного проекту.

А ось перший серйозний проект почали реалізовувати, коли до хлопців приєднався Костя. «Ми втрьох, за місяць, розробили Enguide – сервіс з пошуку і вибору курсів англійської мови, якій розвиваємо і досі. Це був кінець 2010 року. На той час в кожного були думки про те, щоб почати свій бізнес. Трохи згодом, коли ми разом почали реалізовувати перший спільний проект для клієнта – маркетплейс з оренди нерухомості, то ці думки синхронізувались. Я написав листа хлопцям «Давайте працювати разом і робити великі справи», і як бачиш, вони погодились!»,- з усмішкою згадує Віталій.

Потім почалась весела і в той же час важка робота. Як згадують засновники Rademade, вони взяли в суборенду офіс без вікон, терлись одне об одного спинами у 13 м2, і разом робили перші проекти. Тоді ж і назву придумали – Rademade – це гра слів comrade і made (товариш зробив), з чого в результаті вийшов rademade.com. Парадокс, але власний сайт запустили аж через 3 роки, коли в команді було аж 13 людей.
Фаундери компанії Rademade: Костянтин Федоренко, Віталій Березюк, Владислав Меляницький
Пошук перших клієнтів

Абсолютно всі клієнти були з нетворкінгу. «Коли ми починали, то кожен мав свій нетворк з конференцій, з попереднього місця роботи. Коли почали займатися більшими проектами, то і нетворкінг почали будувати інакше. Нещодавно їздили на Web Summit у Лісабон (Португалія) за «великою» клієнтурою. Окрім українського ринку, ми робимо продукти для Британії, США, Австралії, Марокко та Німеччини»,- розповідає Владислав. І уточнює, що сьогодні партнери компанії по продажам знаходяться у Скандинавських країнах, в США та Німеччині.

Які технології використовують?

На початку роботи компанії основною server side мовою був PHP, зараз повністю перейшли на Ruby. Сфокусувались на вузькому діапазоні технологій та фреймворкiв, аби стати профі в своїй справі. Зараз основні це Ruby on Rails і Angular.

«Більше ніж 2 роки назад ми почали організовувати внутрішні хакатони в компанії, головною метою яких був розбір нових технологій для того, щоб команда завжди залишалась в тренді. Зараз хакатони проводяться у всіх відділах розробки та дизайну»,- розповідає Костянтин. Співробітники самостійно готують виступи на обрані теми. Керівництво компанії також запрошує топових спікерів для проведення міні-конференцій у стінах компанії. «Формат хакатонів постійно змінюється, аби система була відкрита для кожного. Учасники можуть пропонувати нові теми, голосувати за ті теми, які їм до вподоби»,- уточнює Владислав.
Rademade team на спільному відпочинку, 2017
Якими проектами займаються?

Компанія займається розробкою маркетплейсів і SaaS. Наразі компанія працює над 6 проектами одночасно, але в планах збільшення об'єму роботи до 9 великих проектів.

«Ми фокусуємося на маркетплейсах. Пропонуємо нашим клієнтам повний цикл послуг: від проектного аналізу, проектування та дизайну, розробки до супроводу проекту. Щодо SaaS – то це великі проекти зі складною архітектурою. Тут і автоматизація бізнесу, CRM та ERP системи. Ми повністю розробляємо і запускаємо продукт»,- пояснює Владислав.

Плани по розширенню команди

«У нас є план рекрутингу на 25 осіб наперед. На сьогоднішній день у нас відкрито 6 вакансій: Front-End Developer, Full Stack Ruby, Office manager, Recruiter, Senior Visual Designer та UX Designer. Також ми завжди раді знайомству з хорошими Ruby-стами, так як це наш основний технологічний напрямок»,- ділиться Владислав.

На позиції менеджерів, розробників і QA в компанію беруть людей з досвідом. Але бувають і виключення, коли у людини горять очі та є бажання стати професіоналом в своїй справі. Як розповідають самі засновники, якщо людина дуже хоче спробувати себе, то їй надсилають тестове, головним завданням якого є «розібратись та навчитись», по результатам якого запрошують на співбесіду.

Перспективи кар'єрного розвитку

Фактично безмежні. В компанії трансформується структура і постійно збільшується штат (за 2016 рік команда виросла в 2 рази). Для кожної людини, яка приходить в команду, розробляється індивідуальний план кар'єрного розвитку на наступні пів року.

Які Soft Skills цінують у працівниках

«Ще з тих часів, як ми вишукували для себе рідкісні тренінги і відвідували мінімум 6 конференцій на рік (до речі, у 2012 їх було не так багато як зараз), самоосвіта стала особливою цінністю для нас. Саме цю рису ми шукаємо в своїх потенційних співробітниках»,- акцентує увагу Владислав.

Крім того, для фаундерів важливо, щоб для нових людей в команді професія була стилем життя. «Якщо ми бачимо, що людина, наприклад, через дизайн чи розробку реалізовує себе, то це наша людина. Звідси випливає ще одна ключова риса – ініціативність. Йдеться про все. Від проблем на проекті, до незручного стільця. Коли людина говорить про проблему, значить їй не байдуже»,- констатує Віталій. І додає, що в компанії теплі стосунки в колективі. «Якщо людина не любить обійми, то їй з нами буде некомфортно»,- говорить Віталій.
Активний відпочинок працівників Rademade
Як визначають необхідні риси на етапі співбесіди?

В Rademade це довгий етап, близько 3-4 етапів співбесід. «Ми намагаємося зрозуміти стиль поведінки людини, її ставлення до роботи. Особливу увагу приділяємо тому, як людина виходить із конфліктних ситуацій. Сьогодні була співбесіда з розробником, по ньому одразу видно – він любить свою професію. Він з таким ентузіазмом розкреслив на дошці схему моделей, описав, що і як можна зробити. Особливо приємно, коли цей запал не зникає з досвідом, а хлопець вже Senior-рівня», – розповідає Владислав.

Як часто відбувається зміна кадрів?

«На пальцях рук можна порахувати всіх, хто від нас пішов за 5,5 років роботи компанії. Деякі з них взагалі переорієнтувались з ІТ-сфери в інші індустрії. Ми з ними досі в хороших стосунках», – ділиться Костянтин.

Час поза офісом в Rademade

Щороку навесні колектив Rademade виїздить на декілька днів до Карпат, де вони проводять разом час та активно відпочивають.

Крім того, колектив IT-компанії – прихильники активних видів спорту. «Ми катаємось на байдарках, на картингах, періодично вибираємося на прогулянки на велосипедах. Наступною зимою поїдемо усім колективом кататися на сноубордах та лижах на Буковель»,- розповідає Костянтин. І додає, що колективні обіди та літні вечори на балконі за приємною бесідою це звичайна річ в компанії Rademade.

Дуже дякую, що викроїли час і поділилися з нами своєю історією.
Лідія Терпель CEO Skyworker із фаундерами Rademade, 2017
Якщо ви бачите себе частиною компанії Rademade, звертайтесь на пошту skyworker.career@gmail.com і ми познайомимо вас особисто! Компанія росте і постійно знаходиться у пошуку фахівців різних напрямків. Ми вже порадили у Rademade HR і QA фахівців, які знайшли там своє місце.
© 2018 Skyworker.com.ua Inc
58, Yaroslavska St., BC Astarta, Creative Quarter,
Kyiv, Ukraine
СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ:
MENU
CONTACTS