Чек-ліст скілів для посади
Delivery Manager

З якої б сфери ви не переходили на позицію Delivery, будь то BA, PM, QA чи розробка, перевірте, чи маєте ви ці навички.
  1. Як би різко це не звучало, але одна важливих рис – це цинізм, і і стосується вона питання звільнень співробітників та вміння абстрагуватися від конкетних особистостей, а керувати ресурсами та обмеженями.
Ще на позиції PM-а, ви можете попросити допомогти свого шефа, а на позиції DM-а вже немає кого просити. Звільняти людей дуже складно. Ви можете сходити на десяток тренінгів і вивчити уроки по звільненню з фільма "MoneyBall", але осадочок після цієї процедури все одно лишатиметься довгий час.Як говорить консультант Skyworker, Head of Delivery, Monitoring and Support в Luxoft Максим Вишневецький: "Навіть, коли я йшов на своє перше звільнення до людини, яку я готовий був розірвати, так сильно ми не ладили. Все одно, потім в голову лізуть думки, що він зараз прийде додому, а там дружина, троє дітей, собака… ".На позиції DM-а, ви маєте розуміти що, ви вже командир великого підрозділу. Приказка говорить, що "смерть однієї людини, це трагедія, а смерть мільйонів – це статистика". Тут ви вже оперуєте бізнесом з позиції бізнесмена, і отримуєте бонуси за успішну роботу. Це ваш проект, і доводиться жертвувати якимись особистими речами. Особливо це болісно, якщо ви виросли в одній компанії, і вчора бігали в одній пісочниці, писали код, пили пиво, обговорювали начальників, а тепер начальник це ви.

Тож, якщо ви human centric, будьте готові до цього челенджа.
  1. Не менш важливим ніж вміння звільняти, є навичка підбирати свою команду. Ви не будете брати участь в усіх наймах, просто тому що у вас на це не буде часу. Але вашу основну leadership команду підбираєте тільки ви. Особливо це актуально для спеціалістів без технічного бекграунду, тому що ви будете обирати архітекторів, QA лідів, Tech лідів і так далі.
Третій скіл, це мислення категоріями бізнеса і фінансів, а не категоріями проектів.
Delivery Manager Максим Бардега, наводить такий прилад: "Коли я був PM-ом, і від розробників приходила ідея перейти з Java 5 на Java 6, я говорив "окей", зараз же я кажу "навіщо?".


Тут ви одразу маєте шукати відповіді на питання: а що це дасть клієнту? що це дасть нам як бізнесу? де ми виграємо і де зекономимо? Робити щось заради того, щоб робити, вже стає шкідливим.
4. Комунікаційні скіли важливі в широкому сенсі. Більшість часу на цій позиції ви спілкуєтесь з начальством, з командою та замовниками. І тут важливо не тільки public speaking, але і прокачана англійська. Більшість замовників у вас будуть іноземці, і будь-яка ескалація теж лягатиме на Delivery менеджера. Тож вам треба бути готовим до передбачуваних і непередбачуваних поїздок за кордон. І тут існує упередження, що "закордон" це Штати і Європа. Але вам можуть випасти і часті поїздки, наприклад, до Індії. Тут виникає питання кросс-культурних комунікацій, коли від звичного, умовно "західного", способу комунікації можуть виникнути проблеми на рівному місці.
Максим Бардега розповів про філософію індусів "no surprises", з якою він зіштовхнувся в роботі : Тобто, коли мені треба владнати ексалацію з більш високим менеджментом в Індії, я йшов до менеджера на якого я йду скаржитись. Казав "слухай, я піду до твого начальника, і буду на тебе скаржитись по таким-то причинам". Він погоджувався, казав, що розуміє, і я звертався до його шефа. Ця схема працює всюди в Індії".Знання культурних особливостей можуть зіграти вам на руку, а серед якісних книг на цю тему радимо The Culture Map. Эрін Мейер.
5. Плавно перетікаємо в наступний скіл – це стресостійкість. Вам можуть і будуть дзвонити вночі із фразою "у нас проблема".
Як згадує консультант Skyworker ex Delivery в Ciklum Василь Сливка "Під час дзвінка о 4-ій годині ночі, ти маєш зрозуміти хто ти, де ти, що сталось і вирішити цю проблему. При цьому це норма"Тож зважуйте всі за і проти. Рішення про перехід до позиції Delivery Manager за вами.

Тримайте кар'єру під контролем і гарних вам офферів!
© 2018 Skyworker.com.ua Inc
58, Yaroslavska St., BC Astarta, Creative Quarter,
Kyiv, Ukraine
СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ:
MENU
CONTACTS