Говоримо про гроші з ІТ компанією

В минулій статті ми розповіли, як готуватись до переговорів про рівень оплати в ІТ компанії або про її підвищення. Тепер переходимо до того як вести самі переговори. Ці поради будуть корисні для розробників, HR, IT Sales, менеджерів і всіх спеціалістів, які працюють в ІТ сфері

 • Встановіть ціну

Вам потрібно першими озвучити ціну. Це важливо, тому що решта розмови буде крутитись навколо рейту, який прозвучить першим. Якщо це зробите не ви, скоріш за все, вона буде нижчою, і результат буде вас засмучувати.

Візьміть цю ініціативу на себе і ви контролюватимете переговори.

 • Яку цифру з "вилки" обрати?

Якщо ви добре підготувались до розмови, то у вас є чітке уявлення про мінімальну і максимальну ціну, яку ви можете озвучити. Обирайте максимальну. Психологічно, представник ІТ компанії, відчуває, що він уклав вигідну угоду, якщо вдалось встановити нижчу цифру в кінці переговорів. Дискусію на цю тему не уникнути і у вас має бути поле для відступу.

Визначити, скільки зараз ви коштуєте на ринку можете зі Skyworker.

 • Не використовуйте "від і до" метод

Майк Ховман переконує, що слово "між" ніколи не має звучати під час переговорів. Іншими словами – "Я розраховую на 3000-3500$" – не підходить. Це говорить про те, що ви готові поступатись, і друга сторона переговорів одразу схопиться за другу цифру.

 • М'яко, але твердо

Знайшли для вас крутий скрипт, як вести переговори щодо оплати під час співбесіди в ІТ компанії.

Приклад:
"Я бачу, що це саме той продукт, з яким я хочу працювати і для якого можу принести користь. Базуючись на моєму досвіді і результатах, які я приношу для компаній, я розраховую на оплату 3000$. Ми можемо обговорити цей варіант?"

 • Не обґрунтовуйте особистими причинами

Ви маєте аргументувати свою вартість користю, яку ви приносите, але представнику ІТ компанії не потрібно знати, що така ціна випливає з підвищення вартості вашого житла чи витрат на дітей. В очах потенційного керівника ви коштуєте більше, якщо сфокусовані на своїй продуктивності і досягненнях, а не на особистих проблемах.

 • Запитайте поради

Коли ви "продали" свої переваги, цінність і заявили про свою ціну, професор Адам Грант рекомендує запитати рекомендації і дізнатись про "болі" вашого керівника: "Я довіряю вашому досвіду і дуже ціную вашу думку. Що б ви мені порекомендували і які у вас зараз пріоритети?"

Задавши таке питання ви даєте можливість співрозмовнику подивитись на ситуацію з вашої точки зору і вийти на взаємовигідний компроміс.

 • Підготуйте одну сторінку

Як і в будь-яких переговорах, в розмові про оплату слухати так само важливо як аргументувати. Коли ви дійсно звертаєте увагу на те, що говорить співрозмовник, ви розумієте його потреби і можете інтегрувати їх в свою пропозицію.

 • Не бійтесь слова "ні"

Можливо ви боїтесь відмови. Але засновниця She Negotiates Вікторія Пинчон говорить про те, що розмова не починається, поки одна зі сторін не скаже "ні".

Переговори не можуть вважатись переговорами, якщо обидві сторони хочуть того самого і в усьому згодні. Тож не сприймайте ні, як кінцевий висновок – це лише частина процесу.

 • Реакція на незгоду

Людина з якою ви спілкуєтесь відмовляє? Не дайте цьому збити вас. Навпаки, задайте відкрите питання, яке покаже, що ви готові слухати і шукати рішення.

Пинчон пропонує такий варіант: "Здається, це питання застало вас зненацька, розкажіть, будь ласка, що вас турбує?"

 • Не погрожуйте :)

Здавалось би смішно, але трапляється. Ця порада стосується також і негативного тону розмови. Якщо ви дійсно хочете працювати (або продовжити працювати) з цією людиною, говорити про те, що "у мене є і кращі пропозиції", явно буде зайвим

 • Розгляньте інші варіанти

Можливо компанія зараз дійсно не в змозі підняти оплату. Можете обговорити такі опції як зручніший для вас графік або довша відпустка.

Практикуйтесь, говорити про оплату не так страшно, як не говорити про неї. А оцінити свою вартість на ринку зараз, ви можете з командою Skyworker. Залиште заявку тут.
© 2018 Skyworker.com.ua Inc
58, Yaroslavska St., BC Astarta, Creative Quarter,
Kyiv, Ukraine
СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ:
MENU
CONTACTS