17 порад для CV Senior/C-level спеціалістів

Якщо ви C-level, Senior чи Middle спеціаліст і давно не апдейтили своє CV, то ви за адресою. Тут ми зібрали поради як зробити з того, що є, цукерочку. У вас в голові структурується інформація щодо питань:

 • Які досягнення і досвід мають бути включені в CV, щоб ви дісталися до вакансії, на яку поклали око?
 • Яким правилам і трендам складання резюме важливо слідувати?
 • І, звичайно, головне питання: одна сторінка чи дві?

Розповідь вашої історії у CV

 • Не пишіть про себе все, що можете згадати
Сприймайте своє резюме не як список всіх посад, які ви колись займали, а думайте про нього як про маркетинговий текст, який має зачепити роботодавця і розкрити вас. Описуйте лише навички і досягнення, які релевантні для вакансії, на яку ви подаєтесь. Прямо сядьте з уявним маркером і виділіть все важливе, що від вас вимагається на посаді та ваші навички, які релевантні для цієї ІТ вакансії.
 • Все головне йде Above the Fold
З точки зору маркетингу Above the Fold – це верхня частина сайту або статті, яку ви бачите, поки не проскролите. Це та частина, завдяки якій читач (рекрутер або керівник вашого майбутнього департаменту) вирішує чи буде він читати далі. Звичайний маркетинг. Ви можете бути супер крутим ІТ спеціалістом, але якщо рекрутеру доведеться самому вишукувати, чим же ви підходите, у нього на це не вистачить часу.
 • Summary Statement вже застаріло?
О ні! Самері має бути завжди, адже воно і є тим структурованим гачком, чому рекрутер має читати далі.

Самері – це, по-перше, кількість років вашого релевантного досвіду з ключовими технологіями методолологіями в ІТ, по-друге, кілька ваших ключових досягнень, по-третє, софт скіли, які виділяють вас серед інших, по-четверте, що і як ви зараз вивчаєте

Ось кілька Summary Samples для натхнення:
Summary Sample 1
7+ years of experience in QA. Testing Web, UX, API and Mobile applications. Strong knowledge of testing approaches, test designs and types of testing. Worked in a full development cycle, from analyzing functional design requirements of applications to releasing those applications and gathering post-release statistics. Creating and supporting test documentation. Implementing test processes from scratch.
Summary Sample 2
Sales Manager with 5+ years of commercial selling experience. Technical background. Created and developed a complete sales cycle. I have good analytical skills. Easy educable. I work well in a team. Friendly and creative.
Summary Sample 3
3 years of managerial experience in development teams of at least 5people. Experience in leading a SCRUM team. Master's Degree in Computer Systems. Advanced English. Held a leadership position at 10 projects. Took part in revolutionary experiment on implementing key standards of Project Management/Agile approach in public sector under supervision of one of the best business coaches of Ukraine. Successfully negotiated with foreign stakeholders.

 • Зворотня хронологія
Це та ситуація, де традиційний підхід працює без промахів. Стара добра реверсна хронологія (коли останній досвід йде першим) працює найкраще.
 • Тримайте себе в рамках сторінки
Ця питання обговорюється дуже голосно, і частково його не можна сприймати супер буквально. Фраза "резюме має бути на одну сторінку" повинна стимулювати вас бути точними, влучними і формулювати думки лаконічно. З нашого досвіду бачимо зовсім незначний відсоток клієнтів, у випадку яких резюме C-level, Senior чи Middle спеціалістів виходить за рамки однієї-двох сторінок, і частіше це ТОП-менеджмент.

Якщо у вас дійсно багато релевантного досвіду, навичок, досягнень, знань і сертифікацій, тоді вперед на 2-3 сторінки. Але якщо те ж саме можна сказати лаконічніше, зробіть це.
 • Розгляньте онлайн додатки
Якщо ви бачите, що резюме перетворюється на цілу автобіографічну статтю, додавайте посилання і скорочуйте текст. Для CV технічного спеціаліста IT

важливо вставляти лінки на GitHub. Додатково ви можете вкласти своє портфоліо, яке можна переглянути окремо. А якщо раптом у вас є сайт імені себе, додавайте його в резюме.

Work Experience

 • Релевантність
Золоте правило: описуйте тільки 10-15 релевантних років досвіду та правильно виставляйте пріоритети як у C level резюме так і в Senior/Middle резюме. Не вдавайтесь в деталі в описі ваших заслуг на тій посаді, яка менш релевантна ніж решта. Пам'ятайте, що писати треба не про те, що ви робили, а про те, що ви зробили. Акцент виключно на ваших досягненнях і питаннях, які ви вирішили під час роботи.
 • Цифри
Там, де можете описати щось цифрою,ー робіть це. Як багато людей було у вас в підпорядкуванні? На скількох людей ви вплинули своєю роботою? На скільки відсотків ви досягли результату? Якщо ви "оцифруєте" свої досягнення ー це дасть ІТ рекрутеру картину зони відповідальності, яку ви готові взяти на себе.
 • Досягнення
ІТ компанії наймають тих, хто досягає результатів. Покажіть, що ви не тільки щось робили, а скажіть, що ви зробили. Коли ви дивитесь на свій список виконаного, йдіть на крок вперед ー покажіть, чого ваша команда, чи компанія досягла завдяки вашій роботі.
 • Не розказуйте, а показуйте!
Коли справа доходить до Soft Skills, переважна більшість резюме починає вистрілювати серією buzzwords на кшталт: effective communicator, detail-oriented, strategic thinker, and hard worker. Без сумнівів, ці якості важливі, тому рекомендую описати їх діями. Наприклад, кількість ваших співробітників значно краще опише ваші навички роботи в команді, ніж слово team player.
 • Використовуйте ключові слова
В описі кожної вакансії є keywords. Проскануйте вакансію, визначте, які ключові слова там найбільше використовуються і переконайтесь, що ви включили їх в резюме у подібних формулюваннях. Рекрутер теж скануватиме ваше резюме на відповідність цим ключовим словам, допоможіть йому знайти їх більше.

Оформлення CV

 • Простота
З досвіду наших клієнтів та з історій сотень ІТ-компаній партнерів, яким ми рекомендуємо спеціалістів, ми переконались, що головне у форматуванні і дизайні резюме ー це простота. Використовуйте базові модернові шрифти на кшталт Gothic, Arial. Щоб в рекрутера не боліли очі та не псувалось враження, використовуйте зручний для читання розмір між 12 і 16. Погратись зі шрифтами ー це не про резюме. Ви можете використати інший шрифт для свого імені, назв компаній і посад, але далі краще притримати свій креатив.
 • Арт-директор в душі
Щоб виділитись з океану Times New Roman, ви можете підійти до питання нестандартно: відео-резюме, інфографіка, презентації або лаконічний дизайн. Підходьте до креативу обережно. Ворд Арт – це, звичайно, перебір, але трохи кольору може справити хороше враження. Ось кілька прикладів резюме з лаконічним дизайном.
Як до вас дістатися?
Хвала нейронам, вам вже не потрібно вказувати адресу, роки навчання в школі та ваш сімейний статус. Але зробіть так, що у вашому резюме була максимальна можливість з вами зв'язатись. Окрім пошти і телефону додайте лінки на ваш Linkedin, Facebook та GitHub. Але простежте, щоб ці мережі відповідали тій людині, яка описана в резюме.
Зручність читання
Ви знаєте, що на перегляд вашого резюме рекрутер витрачає час, який становить від кількох десятків секунд до максимум кількох хвилин? Зробить так, щоб форматування дозволяло не плутатись. Не робіть текcт по центру чи калейдоскоп з різних розмірів шрифтів, виділяйте жирним ваші посади і назви компаній, зробіть окрему секцію для навичок, залишайте білий простір між блоками.
Можна сказати, що базу ми описали. Згадайте про неї, коли будете складати резюме, а вже наступного тижня ми розширимо цей список.

В будь-якому разі, якщо ви не маєте часу, щоб правильно подати себе в резюме або на Linkedin, спеціалісти зі Skyworker можуть вам у цьому підсобити.

Залиште контакти. Менеджер підкаже як Skyworker допоможе вам в реалізації кар'єрних амбіцій в IT.
© 2018 Skyworker.com.ua Inc
вул. Ярославська, 58, БЦ Астарта, Creative Quarter
Київ, Україна
СЛІДКУЙТЕ ЗА НАМИ:
МЕНЮ
КОНТАКТИ